Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025
2025-12-10
Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025

 

Hei alle sammen og Herrens fred! 
Skal si tiden flyr! 2 lys allerede tent i adventstaken. Da er det jammen på tide å få skrevet en julehilsen.

Takk for sist!🤠🤠

Vil først og fremst takke dere alle/Klippen, for støtte og hjelp. Som jeg har sagt før, så er det utrolig godt og betryggende å ha dere i ryggen! Takker også for at vi fikk muligheten til å reise til Norge, i den tidsperioden son vi var der. Dette gav oss muligheten til å feire bursdager til barnebarn og barn, som vi har der. 
Mens vi var i Norge, var vi på en rundtur med mor og far (Gunvor og Ingvald) Vi fikk være med og besøke noen av de menighetene som støtter deres arbeid her ute. Det var veldig givende. Godt å treffe flere søsken i Herren, og merke at vi er alle med og bidrar i Herrens tjeneste.  Alle kan vi bidra!! Noe så enkelt som å ta kontakt med nye som kommer, la dem føle seg velkomne. Dele tlf.nr. slik at en kan nå dem hvis de ikke kommer mer. Jeg nevner dette, for jeg var i den situasjonen en gang. Vi var nettopp kommet til Norge fra Paraguay. Jeg var 14 år, og lengtet egentlig bare tilbake til Paraguay. Jeg var med mor og far på møtene, ja... Men jeg tok ikke kontakt med noen, og var en utenforstående en liten tid. På den tiden hadde noen på Klippen, et opplegg som de kalte Trimmen. Og plutselig en dag fikk jeg besøk på døra av en som var et par år eldre enn meg. Han inviterte, og fikk  meg med på Trimmen. Der traff jeg mange flere, og plutselig så var det kjekt å gå på Klippen. Bli en del av ungdomsmiljøet. Så det er ikke alltid så mye som skal til, og alle kan vi gjøre noe...
Jeg vil benytte anledningen og takke menigheten for måten dere har tatt imot ungene våre(som ikke er barn lenger) på. Takk for måten dere har inkludert den på. Herren velsigne dere rikt tilbake!

Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025

 

Turen tilbake til Paraguay gikk veldig fint. Og vi ble velsignet med en lang og frisk vår, men nå har varmen kommet. Vi har hatt flere dager oppunder 39°C i skyggen. Det merkes!

I Arroyo Bandera går det jamt fint. Vi har ikke fått oss så mange turer opp dit enda, og Kuetovy skylder vi besøk. En del av tiden har gått med til å hjelpe mor og far i den flytteprossesen de er i. Flyttingen pågår enda, men idag (9/12)  fyller vi nok lastebilen for siste gang.
Men med Dagligvaren, har gått over all forventning. Penger i kassen, varer i butikken, og fornøyde  kunder...
Barnearbeidet går sin gang, og nå er endelig spisesalen ferdig. Med kjøkkenbenk, vask og vann i springen. Veggene er også blitt pusset. Dette har vi fått gjort, takket være pengene vi fikk til arbeidet på rundturen i Norge.

Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025 Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025

Sueños
Her er skoleåret slutt nå. Vi har hatt 22 studenter i år. 9 i den Vdrg skolen, på internatet i Paso Cadena, og 3 i Chore. 5 ungdommer har fullført hovedoppgaven sin, og er offisielt ferdig utdannet.. 3 av disse er indianere. En av disse,Aníbal Vargas, som er agronom, har allerede fått tilbud om i et stort firma. Er det ikke flott? Så det nytter!! Av og til kan det være litt mismodig, når noen faller av. Men så er gleden desto større, når andre fullfører. På 15 år har nå 77 ungdommer, fullført studiene med hjelp av Sueños. 77 personer....tenk på ringvirkningene av dette. For det berører ikke bare de som fullførte studiene. Nei....det kommer hele familien, og lokalsamfunn tilgode. Og tenk på alle barna som blir velsignet gjenmom lærerne som har blitt utdannet. 
Josef, i bibelen, var en drømmer. Og han ble skjelt ut av den grunn. Men for en velsignelse han ble for folket sitt. Det nytter med Sueños, Drømmer som det betyr. Det blir til en forskjell!

Julehilsen fra Gloria og Olav -Julen 2025

Vil også benytte anledningen og takke for julegaven vi fikk fra menigheten. 
Tusen takk!
Hilser med Filipperne 1:6
Han som kom, som en gave til oss, for over 2000 år siden. Han er trofast!! For et privilegium vi har, som kan minnes, og leve i dette! 
Gud er god!

Olav og Gloria

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ønsker du å motta Klippens ukentlig nyhetsbrev?

Kontakt oss

Klippen Sandnes
Eidsvollgt.20
4319 Sandnes

51601960

Kontonummer: 3260 05 01053
Vipps : #107893

 




 
Powered by Cornerstone